Yedek Parça Ara

KATEGORİLER

Aslen adı “akümülatör” olan ve halk arasında akü olarak bilinen cihazlar, elektrik enerjisini kimyasal enerji formunda depo eden ve ihtiyaç durumunda bu enerjiyi tekrar elektrik enerjisi olarak verebilirler. Aküler, motorlu araçların elektrik enerjisi kaynağıdır.

Aküler sadece motorlu araçlarda marş amaçlı değil, elektrik enerjisinin depolanması ve gerektiğinde kullanılması işlevlerini de yerine getirirler. Akünün görevi marş motorunu, ateşleme sistemini, doğru akımla çalışan sistemleri, ışıkları ve çeşitli alıcıları beslemektir. 

Daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse akü;

  • Aracın ilk hareketini sağlamak için marş motorunu çalıştıran akımı vermek.
  • Aracın içerisinde bulunan radyo, kalorifer ve lambalar gibi elektrik enerjisine ihtiyaç duyan cihazlara kaynak sağlamak.
  • Motor yüksek devirlere çıktığında alıcıların zarar görmesini engellemek için voltaj ve amperaj dengesini sağlamak görevlerini yerine getirir.

Akü Çeşitleri Yedek Parça AVM’de

Aküler, en temelde kurşun asit, nikel kadmiyum ve nikel demir gibi farklı metallerin kullanımına göre çeşitlere ayrılırlar. Bunun dışında da Sulu Akü, Jel Akü ve Start-Stop Akü gibi kategoriler mevcuttur.

Yedek Parça AVM olarak Mutlu ve Varta akülerin yetkili bayiliğini yapmakta ve bu markaların farklı model ve kapasitelerdeki ürünlerinin satışını gerçekleştirmekteyiz. 

Tecrübeli kadromuz ve yüksek teknik altyapımızla sizlerin her türlü yedek parça ve akü ihtiyaçlarınızı güvenle karşılıyoruz.