Yedek Parça Ara

KATEGORİLER

Kaporta araçların en önemli parçalarından birisidir. Aracın içerisinde bulunan tüm aksamların üstünü kapatan sac bölümüdür. Motor ve yolcu bölümlerini dış etkenlere karşı korur. Bunlarla birlikte motordan ve diğer aksamlardan gelen sesleri de azaltarak gürültü kirliliğini engeller.

Kaporta daha önceleri çelik ya da sac gibi malzemelerden üretilirdi. Nedeni ise daha koruyucu olmasıydı ancak günümüzde bu konuda yenilikler yapıldı. Yenilik yapılmasının sebebi ise herhangi bir kaza durumunda yayalara ve diğer motorsuz sürücülere verdiği zararlardı.

Kaporta / Trim Parçaları Nelerdir?

Aracın tavanı, bagaj kapağı, çamurluklar, tamponlar, arka omuz, yan camlar, yan aynalar aracın kaportasını oluşturur. Araç satın alırken en çok dikkat edilen yerlerdir. Bir aracın kaportası o aracın kimliği gibidir, hakkında çok şey anlatır. Değişen parçaların hemen her biri bir kazayı işaret eder ve araç satın alırken buna çok dikkat edilir. Renault Megane, Clio, Laguna; Fiat Palio, Siena, Brava, Doblo; Opel Astra, Vectra, Corsa ve daha pek çok marka ve modele uygun kaporta / trim yedek parçaları için yedek parça avm hizmetinizdedir.