Yedek Parça Ara

CASTROL

Castrol Gtx Ultraclean 10W-40 Motor Yağı 4Lt

Marka Kodu:

OEM Kodu:

Kısa Açıklama:

Castrol GTX ULTRACLEAN (GRİ KUTU)

₺140.00

Ürün Stok Bilgisi için:0312 394 37 67

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Araçlarda motorun korunmasına denilince otomotiv sektöründe akla ilk gelen markalardan biridir Castrol. Castrol GTX ultraclean modeli ile aracınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olan sentetik teknolojisine sahiptir. Castrol marka olarak dünya genelinde otomotiv, havacılık, denizcilik ve endüstri alanında motor yağı ve makinelerin yağlanmasında kullanılan diğer yağlar konusunda çözümler sunmaktadır. Castrol GTX motor tortularını azaltan özel formülü ile üretilmiştir.

Adet: 1

Miktar: 4 Litre

Viskozite: 10W-40 A3/B4

Araç Türü: Bezinli ve Dizel

 

Avantajları

Kullanım şekli ve kullanım süresine bağlı olarak motorlar zamanla yıpranır. Castrol GTX yağları her koşulda dengeli bir performans sergilemektedir. Castrol Edge kısa ve uzun süreli motor performansını maksimize eder. Aracınızdan en yüksek performansı almanız için geliştirilmiş olup motorunuzdaki kurumları azaltarak motor performansını artırmaya yardımcı olur. Yüksek kilometreli araçlar için en iyi ürünlerdendir. Çamurlaşmaya karşı %25 daha iyi koruma sağlar.

 

Özellik ve Faydaları

Özellikle motor tortularının zararlı artışını önlemek, çamurlaşmayı engellemek ve günlük motor korumasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bir sonraki yağ değişiminde motorunuzun performansını korumak ve motorun içerisinde çamurlaşma oluşumunu engellemek için Castrol GTX'i tercih etmeniz önerilir.

Ürünün başlıca faydalarını sıralamak gerekirse;

• Araçlarda motorun hareket eden aksamında bulunan parçalara tutunarak motor ile bu parçalar arasında bir tabaka oluşturur ve sürtünmeyi ve buna bağlı olarak motorun aşınmasını azaltır.

• Motor performansında süreklilik sağlayacak motor yağı arayan sürücüler içindir.

• Her türlü sürüş koşulunda, motor devirlerinde ve sıcaklıklarında maksimum etkin şekilde motorda koruma sağlar.

 

Kullanım Alanı ve Şekli

Castrol GTX Avrupa’nın en zorlu test standartlarından olan ACEA standartlarına kıyasla yüksek motor sıcaklıklarında %50 daha iyi motor koruması sağlamak üzere geliştirilmiştir. Castrol GTX 4 litre motor yağı araç üreticileri tarafından önerilen ACEA A3/B3 ya da API SL/CF özelliğe sahip tüm dizel ve benzinli otomobiller ve hafif ticari araçlarda kullanıma uygun bir üründür. MB-Approval 229.1, VW 501 01/ 505 00 ve Fiat 9.55535-D2/G2’ onayları bulunmaktadır. Bununla birlikte aracın motorunu korumak için Castrol GTX motor yağlarının kullanım şekli ve araç modeline göre değişen periyotlarda değiştirilmesi önerilir. İdeal aralık 10-15 bin kilometre olup sürüş tarzı ve araç modeline göre zaman dilimi değişebilir. Aracınıza en uygun yağı için, aracınızın kullanım kılavuzuna ve ürün spesifikasyonlarına bakın.